„Livigno Poducha Camp 2013” – Snowboard

 

Koszt:

było 300  jest 280 + 350 zł 

+ opcjonalnie szkolenie wg. cennika SITS; 

 lub szkolenie freestyle było 600 zł jest 450zł.

livigno-16-23_04_2011-7d-35

jest to wyjazd szkoleniowy, którego założenie jest bardzo proste – maksymalnie wykorzystać możliwości do nauki, doskonalenia jazdy i freestylu na nartach i snowboardzie jakie daje jedna z naszych ulubionych miejscówek LIVIGNO we Włoszech… a uwierzcie nam na słowo ma naprawdę nie ograniczone możliwości. Spróbujemy wymienić kilka z nich ale to tylko namiastka tego co czeka na Was w Livigno:

MIEJSCOWOŚĆ!!!

Livigno to dwa ośrodki narciarskie Motolini i Carosello 3000, które oddziela płaska dolina zwana przez niektórych Tybetem Italii z niewielką ale bardzo klimatyczną wioską (Livigno) położoną 1816 m n.p.m. Oferuje bogatą sieć domków apartamentowych i hoteli rozlokowanych po całej dolinie, po której kursują trzy linie bezpłatnych skibusów. Sporo domków jest odrestaurowanymi zabytkami, z zewnątrz wyglądają jakby miały ponad 100 lat a w środku znajduje się nowoczesne wyposażenie. Centrum miejscowości stanowi deptak wyłączony z ruchu samochodowego z wieloma sklepikami i restauracjami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Smaczku zakupom dodaje fakt, iż cała miejscowość jest strefą bezcłową co skłania do nie planowanych zakupów. Niżej Livignona kilku fotkach:

Livigno to charakterystyczna płaska dolina, na której jest kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych, które rozciągają się wzdłuż rzeki przebiegającej przez miejscowość. Livigno to ponad 115 km stras narciarskich i snowboardowych o zróżnicowanym nachyleniu. Od bardzo przyjemnych szerokich tras dla początkujących przez pionowe ściany dla wymagających po liczne trasy freeridowe oraz jeden z największych SnowParków w Europie. Wszystko tworzą dwa ośrodki Motolina i Carosello 3000. Teraz trochę więcej o nich, bo to nas najbardziej interesuje;-) Motolino – znajduje się po wschodniej cześć Livigno, większość stoków tego ośrodka ma północno-zachodnie ustawienie co gwarantuje utrzymanie twardych zmrożonych tras nawet gdy słońce jest w pełni a temperatura dodatnia. Największą atrakcją w sezonie tego ośrodka jest SnowPark z dwiema rynnami (halfpip) i czterema liniami przeszkód oznaczonych literkami „S, M, L, XL”, gdzie przeszkody oznaczone literą „S” to małe skocznie i boxy dla początkujących a przeszkody oznaczone literami „XL” to największe skocznie z 30 m lotem przeznaczone dla „prosów”… Zobaczcie sami jak wygląda Mottolino na kilku nietypowych ujęciach zrobionych w ubiegłym roku w sezonie:

Carosello 3000 – znajduje się po zachodniej część Livigno, większość stoków tego ośrodka ma wschodnio-południowe ustawienie co gwarantuje pełne nasłonecznienie podczas całego dnia. Głównym atutem tego ośrodka w sezonie są idealnie przygotowane trasy i SnowPark z „Poduchą” – dmuchanym materacem, do którego można wykonywać skoki, których nie odważymy się jeszcze zrobić na normalnej skoczni… Zobaczcie jak wygląda Carosello 3000 i bardzo lubiana przez nas „Poducha” w nietypowym ujęciu naszego aparatu:

SZKOLENIE – KURSY!!!

Podczas wyjazdu szkoleniowego do Livigno oferujemy kursy nauki i doskonalenia jazdy na kilku poziomach podstawowych umiejętności technicznych wg. programu SITS z możliwością zaliczenia egzaminu na stopnie sprawności (I,II,III). Wszystkie kursy prowadzi nasza w pełni wykwalifikowana kadra (instruktorzy Rekreacji, Sportu Wykładowcy SITS – mistrzowie polski instruktorów), która do maksimum potrafi wykorzystać sprzyjające warunki szkoleniowe i gwarantuje profesjonalnie poprowadzone zajęcia w miłej atmosferze. Zerknijcie na naszą pracę okiem małego szpiega:

Poziomy szkoleń podstawowych

początkujący dla osób, które mają pierwszy kontakt ze snowboardem, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku (I stopień sprawności SITS)

średnio-zaawansowany dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku i poza trasą (II stopień sprawności SITS).

zaawansowany dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie i w SnowParku (III stopień sprawności SITS)

Szkolenia kierunkowe

– freestyle na „Livigno Poducha Camp 2013 jest to szkolenie freestylowe nastawion na naukę i doskonalenie wielu trików na stoku, skoczniach, przeszkodach, halfpipie i bardzo lubianej przez nas „Poduszce”, która stwarza bardzo duże możliwości bezpiecznej progresji w skakaniu na desce. „Poducha” pozwala przełamać i próbować trików, których być może nigdy nie odważyłbyś się zrobić. Uczy poprawnego najazdu na dużej prędkosci wymaganego przy wiekszych skoczniach i stabilnego, kontrolowanego lotu. Program szkolenia zakłada większość czasu spędzonego w SnowParku oraz zajęć dodatkowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyborów poprawiających równowagę i orientacje w przestrzeni (trampolina, deski równoważne…)

ZAPRASZAMY do przeglądnięcia relacji z naszego zeszło rocznego obozu w Livigno.. wystarczy kliknąć  niżej

Relacja z Livigno Poducha Camp 2011 cz. I

Relacja z Livigno Poducha Camp 2011 cz. II

Relacja z Livigno Poducha Camp 2012

ZAKWATEROWANIE!!!

APARTAMENTY dla 4, 6 osób.
Apartament dla 4 osób pow. około 35  m2: pokój dzienny z jednym czasem dwoma łóżkami  rozkładanymi typu sofa dla dwóch osób, sypialnia z łóżkiem małżeńskim
, w pełni wyposażony aneks kuchenny (lodówka, zmywarka, kuchnia mikrofalowa z funkcją grill), łazienka, toaleta, balkon.
Apartament dla 6 osób pow.około 40 m2 , pokój dzienny z jednym łóżkiem rozkładanym typu sofa dla dwóch osób, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, aneks sypialny łóżkiem piętrowym, w pełni wyposażonyaneks kuchenny (lodówka, zmywarka, kuchnia mikrofalowa z funkcją grill),

OFERTA

„Livigno Poducha Camp 2013” – Snowboard

Termin: 12-20.04.2013

 Koszt: 300  280 + 350 PLN + opcjonalnie szkolenie wg. cennika SITS (II stopień 450 PLN; III stopień 600zł) lub freestyle było 600zł jest 450zł

Koszt obejmuje:

– skipass 6 dni;

– zakwaterowanie w apartamentach z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków;

– przejazd autokarem klasy lux na trasie Katowice – Livigno – Katowice;

– opcjonalnie – szkolenie snowboardowe, 6 dni na śniegu, w grupach zaawansowania, wg programu szkolenia na I, II(450zł) , III stopień SITS (600 zł) , w tym również filmy, wykłady dla zainteresowanych na zakończenie kursu. Dla zainteresowanych przewidujemy szkolenie kierunkowe – freestyle (600 zł 450zł);

– ubezpieczenie:

KL – kosztów leczenia za granicą;

NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków;

OC – odpowiedzialności cywilnej;

– możliwość testu desek snowboardowych i nart firmy 77Project.

Koszt nie obejmuje:

– wyżywienia;

– kaucji zwrotnej za każdy apartament (200 euro), średnio jeden apartament mieści 4/6/8 osoby;

– kaucji za skipass 5 euro

– taxy klimatycznej 5 euro

Dbając o bezpieczeństwo uczestników naszych szkoleń, przypominamy o obowiązkowej jeździe w kaskach podczas zajęć na śniegu.

Zaliczka

Zaliczkę w wysokości 350 zł  prosimy przelać możliwie jak najszybciej po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia. Pozostałe opłaty euro oraz ewentualne opłaty szkoleniowe na miejscu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Autor:
keny
Publikacja:
18 Paź 2012