Szkolenie kitesurfingowe – Brazylia 2016 z KenyOnBoard

Brazylia XI.2016

 
Stan Ceara czyli północno – wschodnia część Brazylii to idealne miejsce, w którym możesz uprawiać  kitesurfing.
Brazylia zapewni Ci stały i silny wiatr, pewne sprawdzone spoty, mnóstwo słońca i dobrą zabawę!
 W tym roku w listopadzie wybieramy się do Brazyli z zaprzyjaźnionym biurem Remplus Trvel – www.kitewyjazdy.pl, które będzie odpowiedzialne za całą usługę turystyczną dla uczestników naszych szkoleń.
 
 
 

Brazylia – Cumbuco Dawniej była to skromna wioska rybacka położona nad samym oceanem, dziś jest to miejsce znane nie tylko w Brazylii, ale i na całym świecie jako centrum sportów wodnych. Stały wiatr wiejący od morza, wspaniała fala i bezpieczne wybrzeże sprawiły, że Cumbuco stało się mekką ludzi kochających wiatr i morze. Wiejący wiatr od czerwca do końca stycznia ze stałą siłą 4-6Bft zapewnia wspaniałe warunki do uprawiania wszelkich sportów surfingowych.Szeroka baza noclegowa jest dostępna przez cały rok,a w szczególności rożnego rodzajuapartamenty.Cumbuco i kitewyjazdy.pl zapraszają do wspólnej kitesurfingowej przygody przede wszystkim w okresie od września do stycznia.

 

 

CUMBUCO – stały silny wiatr wiejący od morza, oferuje w stanie Ceara, w którym położone jest Cumbuco prawdopodobnie najlepsze warunki kitesurfingowe na świecie. Ciepła woda i szerokie plaże a także wiatr wiejący ze stałą siłą,  zapewnia rewelacyjne warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych od czerwca do końca stycznia. Przeważnie ilość dni wietrznych w miesiącu sięga powyżej 90%.

PLAŻA CUMBUCO  –  szeroka piaszczysta plaża, ciągnąca sie przez cały obszar Cumbuco (ok 4 km). Z każdego miejsca plaży istnieją dogodne warunki do pływania. Nie mniej głęboka woda zaraz od brzegu nie sprzyja  początkującym kitesurferom. W zależności od pływów dużo wypłaszczeń a także fal.

 

LAGUNA CAUPIE – prawdopodobnie najbardziej znany spot kitesurfingowy na świecie. Tutaj przynajmniej raz w roku przyjeżdża wielu czołowych zawodników świata. W miejscu tym powstało także mnóstwo filmów freestyle’owych. Idealny spot do nauki, nie mniej w trakcie wysokiego sezonu przeważnie zatłoczony.

 

 

LAGUNA TABUBA – nie tak urokliwy spot jak Laguna Caupie, za to zdecydowanie mniej zatłoczony z łatwym dojazdem z Cumbuco. Na całej rozciągłości spotu poziom wody waha się w okolicach metra. Rewelacyjne miejsce do ćwiczenia tricków.

 

Przechwytywanie

        Zapraszamy do naszego kanału KenyOnBoard Tv na Youtube.com gdzie znajdziecie sporo filmowych relacji z naszych pobytów na Prasonisi, jeden z filmików z ostatniego sezonu prezentujemy tutaj.

 

 

SZKOLENIE – KURSY !!!

Podczas pobytu w Brazyli oferujemy kursy nauki i doskonalenia pływania na kiteboardingu na kilku poziomach zaawansowania wg programówIKO (International Kiteboarding Organization), POIK (Polska Organizacja Instruktorów Kitesurfingu) oraz szkolenia kierunkowe freestyle. Wszystkie kursy prowadzi nasza w pełni wykwalifikowana kadra (instruktorzy Rekreacji, Sportu, IKO ), która do maksimum potrafi wykorzystać sprzyjające warunki szkoleniowe i gwarantuje profesjonalnie poprowadzone zajęcia w miłej atmosferze. Podczas szkoleń na kitesurfingu korzystamy ze sprzętu, którym dysponuje nasz szkoła, czyli: deski, latawce firm NOBILE, OZONE, SU-2.

Poziomy szkoleń:

początkujący – dla osób, które mają pierwszy kontakt kiteboardingiem i potrafią pływać w pław, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się i zachowania na płaskiej wodzie w warunkach wiatrowych do 4 Bf (umiarkowany wiatr / gałęzie drzew zaczynają się ruszać)…

– średnio-zaawansowany – dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na płaskiej wodzie w warunkach wiatrowych do 6 Bf (silny wiatr / słychać świst wiatru, zrywa kapelusze)…

– zaawansowany – dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w pływaniu i pewności w każdych warunkach wiatrowych na płaskiej wodzie i wave`ie w warunkach wiatrowych do 8 Bf (sztorm / kołyszą się pnie dużych drzew)…

– szkolenie kierunkowe – freestyle jest to szkolenie freestylowe nastawione na naukę i doskonalenie wielu trików na windsurfingu lub kiteboardingu. Podstawą do udziału w szkoleniu jest bezpieczna i sfobodna umiejętność ciągłego pływania na płaskiej wodzie w warunkach umiarkowanego i dość silnego wiatru 4-5 Bf. Program szkolenia zakłada większość czasu spędzonego na nauce i doskonaleniu trików.

Cennik usług:

Szkolenie grupowe pakiet 10 h/1100zł od osoby, w grupie 2-3 osobowej

Szkolenie indywidualne 200zł/1h , pakiet 2000zł/10h

SUPER OPCJA GRUPOWA: 4 osoby + 1 osoba FREE

CENA UWZGLĘDNIA:

– Instruktora -szkolenie pod okiem certyfikowanego instruktora IKO

– Sprzęt kitesurfingowy,

 

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU:

 

Komplet: latawiec + deska + trapez – 1000 zł

Latawiec z barem – 700 zł Deska – 350 zł

Sprzęt jest do dyspozycji przez cały tydzień.

Filmy pokazowe:

– kitesurfing podstawy:

 

– kitesurfing, kilka trików:

Biuro Remplus Trvel – www.kitewyjazdy.pl jest naszym tur operatorem.

Terminy:

11.11 – 25.11 – wylot z Berlina (14 noclegów)

Zakwaterowanie i ceny:

 

OPCJA 1:

2 tygodnie Cumbuco

-Sexta Quadra(Cumbuco)

Cena od 5900zł/os

 

OPCJA 2:

1tydzień Cumbuco + 1tydzień Ilha de Guajiru

-Sexta Quadra(Cumbuco) + Barraca de Kite(Ilha de Guajiru)

Cena od 6990zł/os 

 

 

25.11-09.12 – wylot z Berlina(14 noclegów)

Zakwaterowanie i ceny:

 

OPCJA 1:

2tygodnie Cumbuco

-Sexta Quadra(Cumbuco)

Cena od 5900zł/os

 

 

OPCJA 2:

1tydzień Guajiru + 1 tydzień Jerocoacoara

-Rede Beach Resort(Guajiru)+Recanto(Jericoacoara)

Cena od 6990zł/os

 

 

Cena zawiera:

 • liczbę noclegów w Brazyli wg. wybranego terminu wyjazdu
 • przeloty na trasie  Berlin – Fortaleza – Berlin
 • ubezpieczenie podstawowe i kitesurfingowe na świat
 • transfer do hotelu/apartamentu w Brazylii
 • śniadanie w wyznaczonych obiektach
 • przewóz bagażu głównego – 2 szt. do 32 kg każda oraz bagażu podręcznego do 10 kg,

 

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia (nie dotyczy śniadań w wyznaczonych obiektach)
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych (opcjonalnych)
 • kursów kitesurfingowych i wypożyczenia sprzętu
 • kosztów przewozu sprzętu kitesurfingowego, 90€ w jedną stronę (waga do 20 kg)
 • kosztów zużycia energii w niektórych obiektach
 • 3-dniowej wycieczki do Jericoacoara (300 $/os. autobusem, 400$/os. jeepem przy minimum 5 osobach chętnych), która zawiera:

( przejazd autokarem / jeepem z Cumbuco/Fortalezy, a następnie samochodami terenowymi na terenie Parku Narodowego; 2 noclegi w Jericoacoara w obiektach typu pousada ze śniadaniami;down wind Jeri-Tatajuba • płatne dodatkowo na miejscu: downwind Prea Beach Jeri, transport do lagun w pobliżu Jericoacoara – około 25 $/ 1 os. za każdą wyprawę.)

 

 

 Szkolenie kitesurfing

Cennik usług:   Szkolenie indywidualne tygodniowe: 3 h/dziennie przez 7 dni 2500zł od osoby,

Szkolenie indywidualne 200zł/1h , pakiet 2000zł/10h Szkolenie tygodniowe dla 2 osób: 3h/dziennie przez 7 dni 3000zł

CENA UWZGLĘDNIA: – Instruktora -szkolenie pod okiem certyfigowanego instruktora IKO – Sprzęt kitesurfingowy,

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU: Komplet: latawiec + deska + trapez – 1000 zł Latawiec z barem – 700 zł Deska – 350 zł Sprzęt jest do dyspozycji przez cały tydzień.     

Sexta Quadra
Pousada mająca niepowtarzalny klimat, tu poczujesz się jak w domu. Położona jest w bliskiej odległości od plaży – zaledwie 30 m. Plusem jest restauracja oraz bar znajdujące się bezpośrednio w obiekcie, w cenie pyszne kontynentalne śniadania. Każdy pokój posiada swój własny taras z miejscem do odpoczynku.

Wszystkie pokoje wyposażone są w telefon, klimatyzację , lodówkę i telewizję satelitarną oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.   Cztero- i trzy-osobowe pokoje wzbogacone są o mały salon. W hotelu znajduje się także 22 metrowy basen z leżakami wraz z 4 metrowym brodzikem dla dzieci.  

 


       

Wszelkie pytania odnośnie indywidualnych szkoleń z instruktorami KenyOnBoard i wypożyczeń sprzętu  prosimy kierować bezpośrednio na adres mailowy:

keny@kenyonboard.com

lucy@kenyonboard.com

Dane zgłoszenia
 1. Dyscyplina
 2. Pływam już:
 3. Poziom zaawansowania
 4. Poziom szkolenia:
 5. Przelot samolotem||
 6. Zakwaterowanie||
 


Autor:
keny
Publikacja:
25 Sie 2016