Feryjny Mega Trip Risoul – Vars 2013

 

II termin 8-17.02.2013

 

Koszt: 350 euro + 300 PLN + 349 PLN  

(zakwaterowanie, przejazd, skipass, szkolenie podstawowe na I stopień sprawności SITS, upominki od KenyOnBoard!!!)

lub

koszt 350 euro +350 PLN

 (zakwaterowanie, przejazd, skipass, upominki od KenyOnBoard – BEZ SZKOLENIA!!!)

W tym roku w okresie ferii kładziemy duży nacisk na freestylowy progres, miejscem naszego wyjazdów jest znany ośrodek Risoul-Vars we Francji. Mieliśmy okazję odwiedzić to kurort w roku ubiegłym  i tak nam się spodobało, że w tym roku mamy zamiar spędzić tam aż 2 tygodnie pod rząd.

Pierwszy tydzień to termin 1-10.02.2013 ( który jest zarazem II tygodniem ferii Warszawskich) natomiast drugi tydzień to 8-17.02.2013 (który z kolei jest I tygodniem ferii Śląskich).

Risoul – Vars to miejscowości położone w Alpach Południowych na wschód od Gap i na południe od Brianson (w sumie o dobry rzut kamieniem od Les Deux Alpes). Trasy (łącznie jest około 180 km tras) umiejscowione są pomiędzy 1650 a 2750 m.n.p.m. z czego zdecydowana większość powyżej 2000 m.n.p.m. Do tego 300 słonecznych dni w roku i śnieg utrzymujący się przez 6 miesięcy i mamy wymarzone warunki na narty i snowboard.  Do tego kilka snowparków  (w samym Vars są  4!)  ze skoczniami i masą różnych przeszkód, każdy znajdzie coś dla siebie.  Niżej link do strony snowparku oraz kilka fotek z zeszłego roku.

RISOUL-VARS kliknij tutaj.

ZAKWATEROWANIE

Apartamenty dla 4, 6 osób położone w samym centrum  stacji tuż przy  wyciągach.
Apartament dla 4 osób pow. około 30  m2: pokój dzienny z jednym czasem dwoma łóżkami  rozkładanymi typu sofa dla dwóch osób, sypialnia z łóżkiem małżeńskim
, w pełni wyposażony aneks kuchenny (lodówka, zmywarka, kuchnia mikrofalowa z funkcją grill), łazienka, toaleta, balkon.
Apartament dla 6 osób pow.około 40 m2 , pokój dzienny z jednym łóżkiem rozkładanym typu sofa dla dwóch osób, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, aneks sypialny łóżkiem piętrowym, w pełni wyposażonyaneks kuchenny (lodówka, zmywarka, kuchnia mikrofalowa z funkcją grill),

SZKOLENIE – KURSY

Podczas wyjazdu szkoleniowego Risoul – Vars oferujemy kursy nauki i doskonalenia jazdy  na kilku poziomach podstawowych umiejętności technicznych wg. programu SITS z możliwością zaliczenia egzaminu na stopnie sprawności (I,II,III), szkolenie kierunkowe freestyle oraz kurs Instruktora SITS. Całą kadrę  tworzą instruktorzy SITS, instruktorzy sportu oraz instruktorzy wykładowcy SITS, która do maksimum potrafi wykorzystać sprzyjające warunki szkoleniowe i gwarantuje profesjonalnie poprowadzone zajęcia w miłej atmosferze.

Poziomy szkoleń

 początkujący  dla osób, które mają pierwszy kontakt ze snowboardem, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku (I stopień sprawności SITS)

– średnio-zaawansowany dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku i poza trasą (II stopień sprawności SITS).

– zaawansowany  dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie i w SnowParku (III stopień sprawności SITS)

– grupa freestyle  zostanie utworzona przy sprzyjającej ilości zainteresowanych osób (liczymy na Was – „rusz się synku”), szkolenie dedykowane dla zaawansowanych uczestników, których umiejętności pozwalają na skupieniu się głównie na ewolucjach w snowparku

– Kurs Instruktorski – podczas „Feryjnego Mega Tripu Risoul-Vars”  w terminie 1-10.2013 zostanie stworzona grupa szkoleniowa na stopień Instruktora SITS, który po zmianie ustawy o sporcie jest odpowiednikiem dawnego Instruktora Rekreacji. Uprawniania do prowadzenia zajęć powszechnej nauki jazdy na snowboardzie. Kwalifikacjami wstępnymi na kurs jest posiadanie III stopnia sprawności SITS, dobry stan zdrowia i ukończony 18 rok życia. Program szkolenia instruktorskiego zakłada szereg zajęć teoretycznych, których zasób informacji jest niezbędny do realizacji zajęć na snowboardzie oraz wiele metodycznych zajęć na śniegu nastawionych na naukę nauczania jazdy na snowboardzie. Kadrą kursu będą Instruktorzy Wykładowcy SITS i pracownicy AWF Katowice. Kurs realizowany wg. programu SITS, wymogi i szczegóły w informatorze przedsezonowym SITS i na stronce stowarzyszenia www.sits.org.pl opłata szkoleniowa wg. cennika SITS wynosi 1200 PLN.

OFERTA

 

„Feryjny Mega Trip Risoul-Vars

wyjazd z Katowic

Koszt: 350 euro + 300 PLN + 349 PLN  

(zakwaterowanie, przejazd, skipass, szkolenie podstawowe na I stopień sprawności SITS, upominki od KenyOnBoard!!!)

lub

koszt 350 euro +350 PLN

 (zakwaterowanie, przejazd, skipass, upominki od KenyOnBoard – BEZ SZKOLENIA!!!)

Cena zawiera:

– przejazd autokarem
– 7 noclegów (apartamenty 4-6 osobowe)
– skipass 6-cio dniowy (POTRZEBNE ZDJĘCIE DO SKIPASSU!!!)
– opcjonalnie szkolenie na stopnie sprawności wg. cennika SITS (I stopień 300zł)

– testy sprzętu snowboardowego

– videocoaching
– ubezpieczenie NNW, KL
– zajęcia praktyczne z zakresu doboru i przygotowania sprzętu

Cena nie zawiera:

– wyżywienia

– opcjonalnie szkolenia na  II stopień sprawności SITS (450zł);  na III stopień sprawności wg. cennika SITS (600zł) lub kierunkowe szkolenie freestyle (600zł)

– opcjonalnie po spełnieniu wymogów kwalifikacyjnych (posiadanie III stopnia SITS, ukończone 18 lat) szkolenie na stopień Instruktora Snowboardu SITS wg. cennika SITS tj 1200 PLN
– dojazdu do Katowic, które jest miejscem zbiórki
– taksy klimatycznej 7€/tydzień
– sprzątania końcowego 55€ za apartament(można sprzątnąć samemu)
– kaucja zwrotna za apartament(50€/osoba)
– pościeli 5€/ osobę (proponujemy wziąć poszewki ze sobą)

– opcjonalnie ubezpieczenia SKI (sporty podwyższonego ryzyka) 50zł

– KASKI OBOWIAZKOWE

 

Zaliczkę w wysokości  649 PLN (opcja ze szkoleniem podstawowym) lub 350 PLN (bez szkolenia) prosimy przelać po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia na konto możliwie jak najszybciej, pozostałą część płatności euro oraz PLN zależnie od wybranej opcji szkolenia na miejscu Risoul-Vars.

 
Autor:
keny
Publikacja:
15 Paź 2012