„Jibbferien 2013” 16-23.02.2013

mg_2949

„Jibbferien” to obóz szkoleniowy przeznaczony dla młodzieży nastawionej na podnoszenie swoich umiejętności snowboardowych i narciarskich na każdym poziomie zaawansowania od początkujących po zaawansowanych riderów. To czas dobrej zabawy na stoku i świetnie spędzonego czasu na wysokim poziomie 1500 m.n.p.m (na takiej wysokości jest hotel Alpenrose) podczas zajęć dodatkowych poza stokiem. W programie freestylowe zajęcia na trampolin, na naszych boksach, na Gyroboardzie, zajęcia teoretyczne i sporo innych form aktywnego spędzania czasu na tej wysokości…

MIEJSCOWOŚĆ i ZAKWATEROWANIE!!!

SPORT HOTEL ALPENROSE *** jest najwyżej położonym hotelem na górze GERLITZEN.
Hotel znajduje się na stoku. Z tarasów hotelu rozciąga się przepiękny widok na nartostrady, Karvanen Alpy oraz karntyjską krainę jezior.

Trzygwiazdkowy hotel oferuje 120 miejsc noclegowych w  pokojach 2, 3, 4, 5 i 6 – osobowych z łazienkami i TV-sat. W hotelu do dyspozycji gości jest solarium, sauna, restauracja, bar, dyskoteka i sala gier (pinpong).

W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajduje się znane centrum narciarskie Gerlitzen Alpe, a także wiele szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych. Poza tym pole golfowe, korty tenisowe, boiska do siatkówki, a także duży kompleks wodno-rekreacyjny nad malowniczo położonym jeziorem Ossiacher See.

Sporthotel Alpinum to doskonałe miejsce dla rodzinnego wypoczynku bez względu na porę roku, a dzięki swojej infrastrukturze świetnie nadaje się na zorganizowanie wypoczynku grupowego dla dzieci i młodzieży: kolonie, obozy sportowe, językowe, zielone szkoły, zimą obozy narciarskie itd…

SZKOLENIE – KURSY!!!

Podczas wyjazdu szkoleniowego do Gerlitzen oferujemy kursy nauki i doskonalenia jazdy na kilku poziomach podstawowych umiejętności technicznych wg. programu SITS z możliwością zaliczenia egzaminu na stopnie sprawności (I,II,III) oraz szkolenie kierunkowe freestyle. Wszystkie kursy prowadzi nasza w pełni wykwalifikowana kadra (instruktorzy Rekreacji, Sportu Wykładowcy SITS), która do maksimum potrafi wykorzystać sprzyjające warunki szkoleniowe i gwarantuje profesjonalnie poprowadzone zajęcia w miłej atmosferze.

ZAPRASZAMY do przeglądnięcia relacji z naszego zeszłorocznego obozu w Gerlitzen wystarczy kliknąć niżej

Ken Lee – czyli Gerlitzen po raz drugi 2011!

Gerlitzen Parano- Gerlitzen 2012

Poziomy szkoleń podstawowych

początkujący dla osób, które mają pierwszy kontakt ze snowboardem, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku (I stopień sprawności SITS)

– średnio-zaawansowany dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku i poza trasą (II stopień sprawności SITS).

– zaawansowany dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie i w SnowParku (III stopień sprawności SITS)

Kurs Instruktorski – podczas „Jibbferien” 3-11.02.2012 zostanie stworzona grupa szkoleniowa na stopień Instruktora SITS, który po zmianie ustawy o sporcie jest odpowiednikiem dawnego Instruktora Rekreacji. Uprawniania do prowadzenia zajęć powszechnej nauki jazdy na snowboardzie. Kwalifikacjami wstępnymi na kurs jest posiadanie III stopnia sprawności SITS, dobry stan zdrowia i ukończony 18 rok życia. Program szkolenia instruktorskiego zakłada szereg zajęć teoretycznych, których zasób informacji jest niezbędny do realizacji zajęć na snowboardzie oraz wiele metodycznych zajęć na śniegu nastawionych na naukę nauczania jazdy na snowboardzie. Kadrą kursu będą Instruktorzy Wykładowcy SITS i pracownicy AWF Katowice. Kurs realizowany wg. programu SITS, wymogi i szczegóły w informatorze przedsezonowym SITS i na stronce stowarzyszenia www.sits.org.pl

Szkolenia kierunkowe

– freestyle na „Jibbferien 2011 – snowboard” jest to szkolenie freestylowe nastawione na naukę i doskonalenie wielu trików na stoku, skoczniach, przeszkodach. Program szkolenia zakłada większość czasu spędzonego na nauce i doskonaleniu trików w snow parku oraz zajęć dodatkowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyborów poprawiających równowagę i orientacje w przestrzeni (trampolina, GYROBOARD + deska równoważna…)

OFERTA

„Jibbferien 2013″

Termin: 15.02.013 – 23.02.2013

– wyjazd 15.02.2013 godz.22:00 z Katowicach;

– powrót 23.02.2013 w godzinach przed południowych w Katowicach.

Koszt:

– opcja I dla młodzieży do 15 roku życia – 350 € + 300 PLN+ opcjonalnie szkolenie wg. cennika SITS (II stopień 450 PLN; III stopień 600zł)


– opcja II dla młodzieży do 18 roku życia – 370 + 300 PLN + opcjonalnie szkolenie wg. cennika SITS (II stopień 450 PLN; III stopień 600zł)

 

– opcja III dla dorosłych – 400+ 300 PLN opcjonalnie szkolenie wg. cennika SITS (II stopień 450 PLN; III stopień 600zł)


– kurs instruktora SITS – opłata € (zależnie od wieku) + opcjonalnie szkolenie wg. cennika SITS (1200 PLN)

– zakwaterowanie, wyżywienie HB (śniadanie, obiadokolacja) przejazd, skipass, ubezpieczenia,


 

 

Koszt obejmuje:

– skipass 6 dni;

– zakwaterowanie w hotelu ALPENROSE z wyżywieniem HB (śniadanie, obiadokolacja) w pokojach 5 osobowych.

– przejazd autokarem klasy lux na trasie Katowice – Gerlitzen – Katowice;

– szkoleniesnowboardowe, 6 dni na śniegu, w grupach zaawansowania, wg programu szkolenia na I, II, III stopień SITS, Instruktora SITS +  w tym również filmy, wykłady i egzamin dla zainteresowanych na zakończenie kursu.

– ubezpieczenie: KL – kosztów leczenia za granicą; NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialności cywilnej;

– zajęcia sprawności motorycznej na trampolinie po zajęciach na stoku;

– możliwość testu desek snowboardowych i nart firmy 77Project.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników naszych szkoleń, przypominamy o obowiązkowej jeździe w kaskach podczas zajęć na śniegu.

Zaliczka

Zaliczkę w wysokości 750 PLN prosimy przesłać możliwie jak najszybciej po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia (wplata zaliczki jest potwierdzeniem wpisania na listę uczestników), pozostałą część opłaty 320/350/400 € płatne na miejscu.Autor:
keny
Publikacja:
14 Paź 2012