Kitesurfing jest dla każdego!!!

Choć zaliczany jest do sportów extremalnych to w rzeczywistości jest dla każdego. Szybkie postępy przy nauce sprawiają, że jest bardzo przyjazny i łatwo się w niego „wkręcić” i nie chodzi tylko o zaplątane linki… Już po tygodniu szkolenia jest możliwe samodzielne pływanie w warunkach ślizgowych.  Kolejny tydzień i pływanie prawo lewo zaczyna się nudzić więc trzeba szukać dalszych wrażeń. Podstawy freestylu na kitsurfingu można realizować już po tygodniowym szkoleniu. Pierwsze skoki, triki po tygodniu!!! – oczywiście to możliwe, jeśli tylko mamy stworzone odpowiednie warunki wiatrowe, które np. występuję na Prasonisi.

Niemniej jednak nie można pominąć faktu, iż przy braku podstaw manewrowania latawcem kitesurfing może być bardzo zdradliwy – wręcz zabraniamy samodzielnych prób np. na pożyczonym sprzęcie znajomego!!! Nieopanowany latawiec bywa bardzo zgubny! Opcja kupię sobie sprzęt i jakoś to będzie nie wchodzi w grę, niestety może się źle skończyć.

Natomiast zachęcamy do skorzystania ze szkoleń, fachowa pomoc wykwalifikowanej kadry przyspieszy tylko postępy i zapewni bezpieczeństwo na wodzie.

Niżej krotki film przedstawiający podstawy kitsurfingu, po których mamy nadzieje dojdziecie do wniosku, że kitsurfing jest również dla WAS;-)


Autor:
keny
Publikacja:
30 maja 2013