Rekomendacje:

„Ten poradnik świetnie wprowadza w świat freestylu na snowboardzie. Sekwencje zdjęć i ponad 200 krótkich filmików wideo znajdujących się w dołączonej prezentacji multimedialnej na płycie DVD, pozwolą prześledzić krok po kroku poprawny sposób wykonania podstawowych trików na desce. Z tym poradnikiem szybko i bezpiecznie opanujesz podstawy freestylu!”

Mateusz Ligocki – Dwukrotny Mistrz Świata Juniorów w snowboardzie. Wielokrotny snowboardowy Mistrz Polski. W opinii fachowców jeden z najwszechstronniejszych snowboardzistów świata. Członek kadry olimpijskiej Vancouver 2010 w snowboardcross (SBX).

„Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu poleca niniejszą publikacje podkreślając, iż jest to jedyna pozycja na rynku, która w sposób przejrzysty, bardzo szczegółowy opisuje i przedstawia zagadnienia freestylu. Obszernie ilustrowana sekwencjami zdjęć publikacja, jest wzbogacona o prezentacje multimedialne na płycie DVD z krótkimi sekwencjami wideo. Całość bez wątpienia jest bardzo dobrym partnerem w nauce i doskonaleniu podstaw freestylu na snowboardzie, zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę na desce, osób zaawansowanych oraz przyszłych i obecnych instruktorów. Publikacja będąca jednocześnie pracą kandydacką autora na Instruktora Wykładowcę SITS PZS jest przez nas oceniona bardzo wysoko. Efekt jaki uzyskał autor jest proporcjonalny do nakładu pracy i serca, jaki w nią włożył. Gratulujemy!!! „

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu SITS PZS (www.sits.org.pl)

Od autora

Pomysł na opracowanie tego poradnika narodził się przy pisaniu pracy kandydackiej na instruktora wykładowcę KS PZS, SITS PZS.

Snowboard w naszym kraju obok narciarstwa jest drugim najpopularniejszym sportem zimowym, jedna z jego odmian – freestyle – przyciąga mnóstwo osób chcących wykonywać przeróżne akrobacje na desce. Zanim jednak ktokolwiek dojdzie do poziomu kilkunastometrowych skoków z rotacją czy pokonywania łamanych przeszkód (raili), musi przebrnąć przez etap nauki jazdy na snowboardzie i podstaw freestylu. Stąd pomysł, aby stworzyć poradnik, dzięki któremu przejście przez etap podstaw freestylu będzie szybsze, przyjemniejsze i przede wszystkim bezpieczne.

W środku znajdziecie:

 • opisy ewolucji, konstrukcji, przeszkód;
 • wskazówki, porady i zarys postępowania, według którego powinno się uczyć i doskonalić podstawowe triki freestylu.

Wydawnictwo w formie papierowej jest tylko połową publikacji, ponieważ proces nauczania sekwencji ruchowych w dużej mierze bazuje na wyobrażeniu i wizualizacji ruchu. Zatem na płycie DVD, która jest odzwierciedleniem wydawnictwa w postaci prezentacji multimedialnej, znajdują się jeszcze krótkie sekwencje wideo przedstawiające daną ewolucję oraz ćwiczenia pomagające i przygotowujące w nauce elementu. Niewielki rozmiar poradnika, rozmieszczenie tekstu, przedstawienie treści w podpunktach ma na celu szybkie przyswajanie informacji i możliwość wykorzystania całości jako poradnika do odtworzenia na komputerze oraz jako prezentacji multimedialnej wyświetlanej na projektorze.

Mam nadzieję, iż taka formuła oraz zawarte treści spełnią oczekiwania każdego, kto zaczyna swoją przygodę z freestylem na snowboardzie i zadowolą wielu entuzjastów tego sportu.

Przyjemnej lektury!
Krzysztof „Keny” Traczyk

Informacje drukarskie o książce „Snowboard – podstawy freestylu”

 • format – A5 ( poziom ) – 210x 148 mm;
 • objętość 182 strony Kolor – całość;
 • płyta DVD w przeźroczystej kopercie w środku;
 • każdy egzemplarz  foliowany, waga jednej sztuki to 0,44 kg

Cena książki:

 • 1 sztuka – 30 zł;
 • paczka zbiorcza 25 sztuk = 11 kg tj. 750zł

Koszty przesyłki wg. cennika Poczty Polskiej, przy wpłacie z góry na konto (należy doliczyć do zamówienia):

 • 1 sztuki 6,50 zł,  (list polecony + koperta);
 • 2 sztuki 9,00 zł (list polecony + koperta);
 • 4 sztuki 12,50 zł (list polecony + koperta);
 • 10 sztuk 15,50 (paczka priorytet + opakowanie);
 • 20 sztuk 21,00 zł (paczka priorytet + opakowanie);
 • 25 sztuk (jeden karton) i więcej przesyłka gratis!

Procedura zamówienia:

 1. wypełnij formularz zamówienia – nie zapomnij podać swojego @…
 2. poczekaj na @ potwierdzającego zamówienie z danymi do przelewu…
 3. dokonaj zapłaty przelewając wymaganą kwotę
 4. spokojnie czekaj na przesyłkę…w tym czasie możesz nasmarować deskę i przykręcić wiązania… 😉

Formularz Zamówienia

 1. (wymagane)
 2. (wymagane)
 3. (wymagany adres email)