Graffiti na miejskim autobusie, pokaz skimboardu i mountainboardu z możliwością wypróbowania własnych sił, coraz bardziej popularny turbo golf, koncerty, nowe media, kilkunastu wykonawców oraz ogólnopolski przegląd muzyczny. To raptem skrót tego, co czeka nas już 14 października w ramach piątej edycji St.Art Silesia – interdyscyplinarnego festiwalu sztuki ulicy. Założeniem festiwalu jest zaproponowanie społeczności lokalnej jak największej liczby pomysłów na spędzenie czasu w przestrzeni miejskiej.

Impreza zaczyna się o godzinie 16:00 od mocnego uderzenia, jakim będzie graffiti jam. 10 osobowa ekipa grafficiarzy wymaluje miejski autobus. W dalszej części, koło godziny 19:00..

Na poziomie 320 metrów pod ziemią, przewidziane są pokazy skimboardu z KenyOnBoard i DiSorder każdy może spróbować, zapraszamy!!! wg. naszych informacji będzie to na pewno jedyny w europie, jeśli nie na świecie tor skimboardowy aż 320m pod ziemią…

niestety liczba miejsc do zjazdu na poziom 320 jest ograniczona… więc lepiej wcześniej wykupić lub zarezerwowaą sobie miejsce w „szkoli” (górniczej windzie). Jak to zrobić? kontaktując się z kasami w kopalni Guido

http://kopalniaguido.pl/news.php

..oraz wystawa prac nowych mediów przygotowana przez artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych z Katowic. Na upadowej kamiennej, w miejscu, w którym jeszcze miesiąc wcześniej odgrywany był spektakl teatralny, chętni w 6 osobowych grupach wezmą udział w zawodach turbo golfa. Uczestnicy rozpędzą piłeczki golfowe do ogromnych prędkości, powodując iskrzenie trafianych nimi metalowych elementów obudów górniczych. W tym czasie na powierzchni odbywać się będzie pokaz mountainboardu. Uczestnicy tego punktu programu będą mogli śledzić na żywo wydarzenia na poziomie 320 na wystawionych ekranach.

W komorze badawczej nr 8 stanie główna scena. Od 22:00 rozpoczną się koncerty zaproszonych wykonawców. Wystąpi katowicki Slutocasters, DJ Gooral z Biełska-Białej i stołeczny DJ Kwazar. Dźwiękom towarzyszyć będzie widowiskowa symulacja malowania stropu przy użyciu tabletów i projektorów.

Jednym z głównych punktów festiwalu będzie organizowany min. przy współpracy z radiową „Czwórką” i Fabryką Zespołów przegląd muzyczny „Musie on the level”. O 19:00 w Hali Pomp usłyszymy koncerty 6 półfinalistów wybranych spośród zgłoszeń nadsyłanych z całej Polski. Organizatorzy nie ograniczają się do jednego nurtu muzycznego, więc mamy szansę na wieczór z

muzyką o naprawdę szerokim zakresie gatunkowym. Wyboru zwycięzców dokona jury składające się z dziennikarzy muzycznych i przedstawicieli lokalnego środowiska muzycznego.

Jeśli to wszystko nie zaspokoi oczekiwań – w dniu festiwalu, na przekopie podziwiać będzie można wystawę fotograficzną. Na prezentowanych zdjęciach Arkadiusz Gola ukaże nie tylko portrety osób w czasie transformacji przemysłowej, ale też ich zainteresowania, gusty i modę pierwszej dekady XXI wieku w środowiskach skupionych w dzielnicach robotniczych na Śląsku.

Impreza odbędzie się 14 października, w piątek i potrwa od 16:00 do późnych godzin nocnych. Bilety w cenie 40 zł, w przedsprzedaży do 3 października 30 zł. Koszt uczestnictwa w zawodach turbogolfa – 20 zł. Czy można lepiej wyobrazić sobie początek weekendu?
Autor:
keny
Publikacja:
11 Paź 2011