KenyOnBoard Krzysztof Traczyk

Firma świadcząca usługi szkoleniowe w wielu formach sportowej aktywności ruchowej i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych propagujących aktywny styl życia. Głównie przez  narciarstwo zjazdowe, snowboard zimą i windsurfing, kitesurfing latem.

„KenyOnBoard” – Silesia Snow & Wind Academy

KenyOnBoard

W wielkim skrócie to szkoła bazująca na kilkuletnim doświadczeniu właściciela i wykwalifikowanej kadrze instruktorskiej, która oferuje profesjonale kursy szkoleniowe na każdym poziomie zaawansowania z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie; pływania na windsurfingu, kitesurfingu oraz kierunkowe szkolenia sportowej jazdy na tyczkach (slalom, slalom gigant – narty, snowboard) i szeroki zakres szkoleń freestyle (narty, snowboard, windsurfing, kitesurfing).

Założycielem szkoły jest mgr Wychowania Fizycznego Krzysztof „Keny” Traczyk – absolwent i pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, trener koszykówki, Instruktor Wykładowca SITS, Instruktor sportu i rekreacji (narciarstwa zjazdowego, snowboardu, windsurfingu, kitesurfingu, pływania, lekkiej atletyki). Szkoleniowiec z dużym doświadczeniem charakteryzujący się obszerną wiedzą i wysokimi wszechstronnymi umiejętnościami. Autor publikacji „Snowboard – podstawy freestylu”, poradnika szczegółowo opisującego zagadnienia podstaw freestylu w snowboardzie.  V-c Mistrz i Mistrz Polski Instruktorów w Snowboardzie.

Kadrę instruktorską szkoły tworzą absolwenci AWF, instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, których cechuje profesjonalizm i bogaty warsztat szkoleniowy. Instruktorski trzon „KenyOnBoard” – Silesia Snow & Wind Academy tworzą:

Krzysztof „Keny” Traczyk (snowboard, narty, kitesurfing, windsurfing):

Krzysztof Traczyk

Lucyna „Lucy” Górczyk (snowboard):

Lucyna Górczyk

 

Rafał „Sypek” Sypień (snowboard, kitesurfing, wakeboarding):

Rafał Sypień

Wojciech „Wiśnia” Wisniowicz (kitesurfing):

Wojciech Wiśniowicz

Krzysztof „Cygi” Imielski (snowboard):

Cygi

Paweł „Chrapek” Chrapek (snowboard, kitesurfing):

Paweł Chrapek

 

 

Szkolenia – snowboard, narty, windsurfing, kitesurfing…

Prasonisi Rodos szkolenie snowboardowe

Naszą pasją jest sport, każdą wolna chwilę spędzamy aktywnie czy to na śniegu, wodzie, boisku, korcie, skale, basenie, rowerze… zawsze jest co robić i każda taka chwila jest dla nas bezcenną przyjemnością. Szkoleniowo postanowiliśmy się skupić na dwóch porach roku (lato, zima) i czterech dyscyplinach, które nam najlepiej wychodzą i  dostarczają najwięcej pozytywnych doznań i zajawki. Wykorzystując zdobyte umiejętności, doświadczenie, uprawnienia pragniemy przekazywać naszą wiedzę i uczyć innych tego co nam sprawia tyle radości i zabawy, bo to ona w tym wszystkim zaraz po bezpieczeństwie jest najważniejsza. Nasza szkoła realizuje zajęcia wg. programów i wytycznych szkoleniowych najważniejszych organizacji w Polsce i na Świecie takich jak:

SITS – Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu

SITN PZN – Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa

PSW– Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu


IKO – Ineternational Kiteboarding Organization


POIK -Polska Organizacjia Instruktorów Kitsurfingu

Natomiast dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze mamy możliwość nadawania certyfikatów, stopni, patentów potwierdzających umiejętności w danej dyscyplinie, które często są podstawą do uzyskania możliwości samodzielnego wypożyczenia sprzętu (np. IKO) lub przepustką na kursy instruktorskie (np. SITS, PSW). Ponadto posiadając licencję Level II POIK możemy organizować kurs instruktora kitsurfingu POIK oraz posiadając licencję SITS kursy instruktora snowboardu SITS.

Poziomy szkoleń podstawowych

Wszystkie nasze kursy nauki i doskonalenia jazdy na nartach, snowboardzie oraz pływania na windsurfingu i kitesurfingu są prowadzone na 3 podstawowych poziomach zaawansowania:

  • początkujący – dla osób, które mają pierwszy kontakt z daną dyscypliną, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się;
  • średniozaawansowany – dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku i na wodzie.
  • zaawansowany – dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych i wiatrowych;

Szkolenia kierunkowe

W ofercie szkoły znajdują się również szkolenia kierunkowe realizowane na wybranych wyjazdach, przeznaczone dla osób o sprecyzowanych planach szkoleniowych:

  • sportowa jazda na tyczkach – dla osób, które pragną podnieść swoje umiejętności techniczne i spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. Trening na tyczkach z pomiarem czasu dedykowany jest dla szkoleń narciarskich i snowboardowych;
  • freestyle – dla osób, nastawionych na naukę i doskonalenie wielu trików freestylaowych na stoku, skoczniach, przeszkodach, pipie dedykowanych dla narciarstwa i snowboardu oraz naukę trików na windsurfingu i kitesurfingu na wodzie latem. Szkolenie którego program zakłada większość czasu szkolenia spędzonego w Snow Parku oraz zajęć dodatkowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyborów poprawiających równowagę i orientacje w przestrzeni (trampolina, deski równoważne…)

Bezpieczeństwo

Podstawą funkcjonowania szkoły  jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas prowadzonych zajęć na stoku i wodzie. Doświadczenie i wysokie kwalifikacje instruktorskie naszej kadry zapewniają bezpieczne prowadzenie zajęć, optymalny dobór terenu i ćwiczeń w każdych warunkach pogodowych na śniegu i wodzie, co znacznie wpływa na proces kształcenia umiejętności i minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji.

Jako szkoła z licencjami jesteśmy zobowiązania do przestrzegania wytycznych organizacji do których należymy. Podstawowym wymogiem jest posiadanie kasków dla niepełnoletnich uczestników szkoleń oraz kasków dla wszystkich uczestników szkoleń snowboardowych, kitesurfingowych oraz kierunkowych szkoleń sportowych i freestyle.  Dodatkowo zachęcamy do stosowania wielu protektorów, które pośrednio łagodzą skutki ewentualnych upadków na stoku.

Narciarstwo, snowboard, windsurfing, kitesurfing to sporty zaliczane do grupy sportów o podwyższonym stopniu ryzyka. Standardem naszej szkoły jest wykupienie dla uczestników wszystkich naszych szkoleń ubezpieczenia o wyższych stawkach niż standardowo zalecane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Choć dołożymy wszelkich starań aby uniknąć konieczności korzystania z ubezpieczenia to w przypadku wystąpienia ewentualnej kontuzji nasi kursanci mają zagwarantowaną pełne świadczenia obejmujące:

  • Koszty ratownictwa (w tym transport śmigłowcem), transportu i repatriacji,
  • KL – koszty leczenia,
  • OC – szkody spowodowane przez ubezpieczonego na osobie trzeciej lub/i jej mieniu,
  • NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków,
  • Usługi Assistance.

Zapraszamy do naszej oferty poszczególnych szkoleń, która znajduje się w zakładce „OFERTA”